Hürriyet Mahallesi, Atatürk Bulvarı No: 8, 03032 Merkez/Afyonkarahisar 0 552 446 24 48

Hakkımızda

EMA Öztürk Thermal

Kurucumuz Ali Öztürk (1895-1958) Çanakkale ve Kurtuluş savaşı gazisi olup (1912-1923) 12 yıllık vatani görevini yerine getirip Başçavuş rütbesi ile 1923 yılında terhis olmuştur.

Afyonkarahisar tuz pazarındaki babasından kalma işyerini açarak ticarete yeniden başlamıştır. Ancak işyeri yol genişletme adı altında istimlak edilmiştir. Daha sonra belediye istimlak ettiği bu yerleri satışa çıkarmıştır. Dedemizin kendi yerini almaya gücü yetmemiştir. İki savaş gazisi dedemiz gazi maaşı dahi almamış üstelik dükkânı elinden alınmış ancak hiçbir zaman devletinden şikâyetçi olmamıştır. Dükkânları yıkılan diğer komşularla birlikte Yağ Hali’ ni inşa etmişlerdir.

Dedemizin vefatı ile işleri babamız Mahmut Öztürk devam ettirmiştir. 1984 yılında işletmemiz eski otogar karşısına taşınmıştır. 1989 yılında ise Atatürk Caddesine, 2004 yılında ise yeni çevre yolunda (Ankara-İzmir) üretim tesisini ve satış şubelerini açarak hizmete devam etmektedir.

Bugün ÖZTÜRK ailesi, Osmanlıdan miras kalan ve kuşaklar boyunca edinilen, geliştirilen tecrübelerle Lokum, Pişmaniye, Saray Helvası, Çifte Kavrulmuş Lokumlar, Ekmek Kadayıfı, Kaymaklı Şeker vs. üzerine bilgi birikiminin en yüksek ulaşmıştır.

Öztürk Şekerleme Saraylarını halen, kendilerinden önceki kuşaklar gibi, işlerle bütünüyle ve profesyonelce ilgilenmek üzere yetiştirilen üçüncü ve dördüncü kuşaklar birlikte yönetmektedir.

Öztürk Şekerleme Sarayı, Şekerci Hacı Mahmut Kaymak – Lokum Dünyası, Lokum Park markalarına ait üretim tesisi ve perakende satış mağazaları bulunmaktadır. Yerel tatları icad edenler kültürlerinin mimarlarıdır. Yöresel ürününün özel bit tat halinde milli kültürle harmanlanıp ülkemize armağan edilmesinde Afyonkarahisarlı ustalarımızın emeği büyüktür. Hepsini rahmetle anıyoruz. Ruhları şad olsun.

Gelişen kentlerin hep batıya doğru ilerlediği gerçeğinden hareketle 1994 yılında şehrimizin batısında Erkmen Beldesinde aldığımız arsaya yeni bir işyeri yapmayı düşündük. Arsamızın bulunduğu bölge termal turizm alanı ilan edilince bizde bir termal otel yapmaya karar verdik (Ema Öztürk Thermal Otel).

Binamızın altında Öztürk Şekerleme Yöresel Ürünler Satış Merkezini kurarak hizmet vermeye başladık. Evrende değişmeyen tek şeyin değişim olduğu gerçeğinden hareketle değişmeye, gelişmeye ve dönüşmeye devam edeceğiz.